Parlatino

In 1964 is in Lima (Peru) het Parlamento Latino Americano opgericht. Van dit parlement kunnen alle Latijns Amerikaanse en Caribische landen met een democratische regeringsvorm lid worden. De enige landen uit het Caribisch gebied die door Parlatino zijn uitgenodigd, zijn de voormalige Nederlandse Antillen en Aruba.

Het Parlatino zetelt thans in Panama. Het bestaat uit Parlementsleden en vertegenwoordigers (plenipotentiaries). De belangrijkste aandachtsgebieden van Parlatino zijn:

  • Het vragen van aandacht voor de mensenrechten en economische en sociale ontwikkelingen
  • Het onderhouden van goede relaties met andere parlementen (zoals bijvoorbeeld het Europees Parlement)
  • Het promoten van het zelfbeschikkingsrecht van de deelnemende landen en de strijd tegen imperialisme en kolonialisme

Alle leden van Parlatino komen eenmaal per jaar bijeen in Panama.  Alfred Marlon Sneek (AVP) is de vice-voorzitter van Parlatino.

Raad van advies is Sra. Melvin G. Wyatt-Ras 

Vertegenwoordiging in commissies

Het Parlatino heeft een aantal vaste commissies waarin de Statenleden van Aruba als volgt zijn vertegenwoordigd:

I. Asuntos Políticos, Municipales y de la Integración
(Politieke, gemeentelijke en integratiezaken)
  1. Sr. Alfred Marlon Sneek (AVP) (2do vicepresidente) 
  2. Sr. Juan Edberto Thijsen (MEP) 
  3. Sr. Gervais Rene Herde (AVP) 
  4. Sr. Glenbert François Croes (MEP) 
II. Asuntos Económicos, Deuda Social y Desarrollo Regional
(Economische zaken, sociale schuld en regionale ontwikkeling)
  1. Sr. Christiaan Gerard Dammers (AVP) 
  2. Sra. Xiomara Jeanira Ruiz-Maduro (MEP) 
III. Seguridad Ciudadana, Combate y Prevención al Narcotráfico, Terrorismo y Crimen Organizado
(Veiligheid, bestrijding en preventie van drugshandel, terrorisme en georganiseerde misdaad)
  1. Sra. Clarisca Nereida Velasquez (AVP) 
  2. Sr. Melvin Atanacio Tromp (AVP) 
  3. Sra. Xiomara Jeanira Ruiz-Maduro (MEP)
IV. Educación, Cultura, Ciencia, Tecnología y Comunicación
(Onderwijs, cultuur, wetenschap, technologie en communicatie)
  1. Sr. Alfred Marlon Sneek (AVP) 
  2. Sr. Norman Ceril Roos (AVP) 
  3. Sr. Jeffrey Clifton Gilbert Paul Kelly (AVP) 
  4. Sr. Gervais Rene Herde (AVP) 
V. Salud
(Volksgezondheid)
  1. Sra. Lorna Casandra Varlack (AVP) 
  2. Sr. Norman Ceril Roos (AVP) 
  3. Sr. Glenbert François Croes (MEP) 
  4. Sra. Marisol Juliette Lopez-Tromp 
VI. Equidad de Genero, Niñez y Juventud
(Gelijke behandeling van geslacht, etc.)
  1. Sra. Jennifer Justine Arends-Reyes (AVP) 
  2. Sra. Desiree Genevieve Croes (AVP) 
  3. Sra. Marisol Juliette Lopez-Tromp 
VII. Servicios Públicos y Defensa del Usuario y el Consumidor
(Openbare diensten, etc.)
  1. Sr. Melvin Atanacio Tromp (AVP) (1er Vicepresidente) 
  2. Sr. Andin Ceasar Giovanni Bikker (PDR) 
VIII. Medio Ambiente y Turismo
(Milieu en toerisme)
  1. Sr. Danguillaume Pierrino Oduber (MEP) 
  2. Sra. Lorna Casandra Varlack (AVP) 
  3. Sra. Jennifer Justine Arends-Reyes (AVP) 
  4. Sr. Jeffrey Clifton Gilbert Paul Kelly (AVP) 
IX. Energía y Minas
(Energie en mijnbouw)
  1. Sr. Donald Raymond Rasmijn (AVP) 
  2. Sr. Crispin Valentino Junior Romero (MEP) 
  3. Sr. Andin Ceasar Giovanni Bikker (PDR) 
X. Derechos Humanos, Justicia y Políticas Carcelarias
(Mensenrechten, justitie en gevangenisbeleid)
  1. Sra. Desiree Genevieve Croes (AVP) 
  2. Sr. Christiaan Gerard Dammers (AVP) 
XI.

Laborales, Prevision Social y Asuntos Juridicos
(Arbeid, Sociale Voorzieningen en Juridische Zaken)

  1. Sr. Guillfred Fransis Besaril (MEP) 
  2. Sra. Clarisca Nereida Velasquez (AVP) 
     
XII.

Agricultura, Ganadería y Pesca 
(Landbouw , Veeteelt en Visserij)

  1. Sr. Juan Edberto Thijsen (MEP) 
  2. Sr. Crispin Valentino Junior Romero (MEP) 
  3. Sr. Donald Raymond Rasmijn (AVP) 

ASAMBLEA PARLAMENTARIA EURO-LATINOAMERICANA (Eurolat) 
Comisión de Asuntos Económicos, Financieros y Comerciales 

     Sr. Christiaan Gerard Dammers (AVP) 

AVP: Arubaanse Volkspartij (Partido del Pueblo Arubano) 
MEP: Movimiento Electoral di Pueblo 
PDR:Partido Democracia Real